Автопортрет Рембрандта. Техніка дзеркал – Рембрандт Харменс Ван Рейн

Автопортрет Рембрандта. Техніка дзеркал   Рембрандт Харменс Ван Рейн

Не підтверджена теорія і дослідження про те, що Рембранд писав свої портрети використовуючи дзеркальні проекції.

Деякі художники 17-го століття, для досягнення більшої реалістичності автопортретів, використовували систему увігнутих і плоских дзеркал. Можливо, до цієї техніки вдавалися такі відомі живописці як Рембрандт ван Рейн. Варто зазначити, що весь необхідний інструментарій був доступний майстрам того часу.

Для створення проекції художника був потрібен денне світло, а так само увігнуте і плоске дзеркало. Увігнуті дзеркала, до речі, були відомі з найдавніших часів. Існує легенда про те, що Архімед з їх допомогою спалив римський флот, деякі креслення Леонардо да Вінчі містили схему роботи машини для шліфування дзеркал із заданою кривизною, телескоп Галілео Галілея мав увігнутий окуляр. Роботи майстрів того часу, в тому числі, учнів Рембрандта, містили вичерпні докази роботи з оптичним обладнанням.

Найбільш ранні автопортрети Рембрандта вражають рівнем деталізації, який досягається навіть у невеликих зображеннях. Ряд цих роботи витравливались на міді. Протруєне зображення мали невеликий масштаб, що відбувалося, як вважають дослідники, тому, що при використанні проекції, збільшення відбиваного портрета вело до розмитих країв, роблячи працю з гострим пером важче.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Автопортрет Рембрандта. Техніка дзеркал – Рембрандт Харменс Ван Рейн.