Автопортрет у сірому капелюсі – Вінсент Ван Гог

Автопортрет у сірому капелюсі   Вінсент Ван Гог

Знову автопортрет, знову сіра капелюх, бризки постимпрессионистского настрою і руда копиця волосся. Це Вінсент Віллем і його тридцятитрирічний образ на полотні. Своєму обличчю постімпресіоніст Ван Гог приділяв чимало часу. У колекції автора є різні автопортрети в графіку, кольоровий передачі і монохромного.

Ця робота, як і всі, відображає справжню печаль і самотність Вінсента. Руді очі художника спрямовані у бік від глядача. Зайва худоба і блідість не маскується майстром, а культивується дрібними штрихами в щось пластичне. Це його справжнє обличчя, а самозамилування тут не причому.

Техніка, в якій працював Ван Гог, нагадує легке торкання пензлем грунтовки для залишення чітких мазків. Уривчасте лист чимось нагадує пуантилізм і створює ефект аплікації пір’ям або жмутами вовни. Звідси таке світіння і роздробленість структури особи, фону, одягу.

Вінсент написав гарний портрет. Не знай, що вона належить генію постімпресіонізму, можна було б віднести її до колекції дитячого садка. Тут позначається незакінчена школа живопису, спроба самоосвіти, не знання основ передачі світлотіні і лише надія на власний досвід і спостережливість Ван Гога. Якщо повернутися до зображення і розповіді власного образу, то можна помітити охайність чоловіка, його смак, якість життя.

Однак автопортрет – це лише яскрава картинка, вигадка власного “я”. Незважаючи на соковиту палітру і контраст сонячної бороди і синього фону, сизого особи і охристого костюма, робота прозирає гіркотою. Кирпаті сумним брови будиночком і тонкі губи кричать про розчарування, смутку і якомусь напрузі. Немов автор застав себе зненацька на співбесіді або здачі іспиту. Бути може, в роботі закладено глибший зміст, ніж копіювання свого обличчя. А напруга викликано серйозним іспитом життя і власних помилок.

Багато глядачів, знаючи про комічно самоистязании Ван Гога, про відрізаною мочці вуха, запитають, це “до” або “після”. Так, представлений автопортрет, написаний ще до трагедії з його свідомістю, але напередодні божевілля. Це був паризький період художника, найплідніший і багатий у творчому розумінні. Він, здавалося, знайшов себе і пропонував нечисленним прихильникам насолодитися власним щастям через масляні автопортрети. Ця робота стала частиною тих 28 зображень себе, що були написані Вінсентом за рік у Парижі. Всього автопортретів було 35.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Автопортрет у сірому капелюсі – Вінсент Ван Гог.