Автопортрет в капелюсі з вуаллю – Паула Модерзон-Беккер

Автопортрет в капелюсі з вуаллю   Паула Модерзон Беккер

“Автопортрет в капелюсі з вуаллю” відрізняється від інших автопортретів не тільки насиченою колірною гамою, але і спосіб, який створила тут художниця.

Перед нами світська дама, без зверхності і зарозумілості, занурена в себе і той же час спостерігає за всім, що відбувається навколо. Ніщо не вислизає від її пильного погляду.

Вона занурена у свої думки, але її погляд спрямований на себе, очі великі і трохи здивовані. Вона як би розглядає себе в дзеркалі, а не дивиться на глядача.

Їй самій здається трохи дивним і цей світський лиск, і ця зухвало яскраві завіси на вікні, за яким не видно пейзажу. Візерунок вуалі навіює романтичний настрій, хоча вона налаштована дуже рішуче. Погляд трохи владний, це не характерно для інших автопортретів.

В цій роботі багато експресії. Є навіть деяке занепокоєння у великих очах. Які складні проблеми вирішує вона зараз художниця? Помиритися з чоловіком? Повернутися до Німеччини? Залишитися в Парижі?

Відповідь поки не знайдений, це час важких рішень при зовнішньому благополуччі. Хочеться відзначити, що в період розлучення її чоловік Отто Модерзон допомагав їй матеріально. Погодьтеся, благородний жест і не кожен чоловік здатний на таку великодушність…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Автопортрет в капелюсі з вуаллю – Паула Модерзон-Беккер.