Автопортрет V – Вінсент Ван Гог

Автопортрет V   Вінсент Ван Гог

Ван Гог постійно удосконалював своє мистецтво. Найкращим засобом для цього він вважав написання автопортретів. Він писав братові, що якщо йому вдасться навчитися з достатньою точністю малювати себе, то він зможе без праці малювати інших людей.

У більшості випадків, малюючи автопортрети, Ван Гог не ставив перед собою мети створити серйозний твір. Багато з них написані швидко і мають незавершений характер. Для цих вправ Ван Гог використовував дешеві матеріали. Кілька автопортретів були написані із зворотного боку етюдів, ще кілька, в тому числі і цей, – на звичайному картоні.

Тут Ван Гог зобразив себе у вихідному костюмі. Фон портрета намічений синіми розрізненими мазками. Піджак написаний в пуантилистической манері, з допомогою строкатого поєднання дрібних різнокольорових мазків.

Особа виконано з набагато більш високим ступенем опрацювання, і при його написанні Ван Гог використовував більш традиційні методи листи. Художник постарався тонко передати колірні нюанси, приділивши увагу всіх відтінків шкіри. Основний акцент зроблено на очах, уважно, напружено і зосереджено дивиться в дзеркало. Швидкість виконання дозволила створити легке і живе твір, що відрізняється дивовижною чистотою фарб.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)