Автопортрет з ірисами – Паула Модерзон-Беккер

Автопортрет з ірисами   Паула Модерзон Беккер

Паула Модерзон-Беккер часто використовувала квіти в своїх портретах як символи природи, краси, жіночності, але також і таємничості. Вони притягають погляд глядача, це таємний знак, який ми сприймаємо як мрію про прекрасне.

“Автопортрет з ірисами” дуже ліричний твір художниці. На темно-зеленому тлі обличчя молодої жінки оточують іриси.

Іриси вибрані не випадково. Значення квітки ірис походить від грецької назви ἶρῐς, яке пов’язують з давньогрецькою богинею Ірідою. Згідно з легендою, будучи покровителькою веселки, Іріда завжди сходила по ній на землю, щоб передати послання богів людям.

І це послання причитивается як заклик: “Живіть і радійте! Життя сповнена чарівності і таємниці. Природа і людини як її частина – прекрасна.”

Паула одягнена в світло-зелені тони, її строгий костюм з неодмінною ланцюгом підкреслює її нерозривний зв’язок з природою. Мрійливий погляд, губи напіввідкриті й вона от-от промовить що-небудь… А поки вона насолоджується літнім ранком, квітами…

Це один з найбільш проникливих її автопортретів. Вона відкрита для світу, вона його хоче пізнати і передати фарбами на полотні. Тут немає ні метений, ні пошуку стилю, ні помітних кольорів і колірних плям. Все виконано в гармонії з природою і настроєм художниці

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Автопортрет з ірисами – Паула Модерзон-Беккер.