Автопортрет з Оленою Фоурмен і сином – Пітер Рубенс

Автопортрет з Оленою Фоурмен і сином   Пітер Рубенс

На тлі успіху фламандського живопису XVI ст. мистецтво Рубенса було подібно до справжнього вибуху нестримної життєрадісності, заразила всю Європу. В 1630 р., у віці п’ятдесяти трьох років, художник одружився на сімнадцятирічної Олени Фоурмен і переїхав жити в село. З тієї пори його мальовничий мова збагатилася новим чуттєвим ліризмом, найбільш повно виразившемся в портретах дружини і дітей.

Тут Рубенс зображений поруч з молодою дружиною, на яку він дивиться з безмежною ніжністю, і з маленьким Пітером Пауэлом. Картина ніби “сама розповідає” виявляючи з ще більшою очевидністю атмосферу спокою і любові, що виходять від осіб і ледь намічених жестів. Сімейство зображено на тлі чарівного саду, насиченого символічними деталями: рожевий кущ за спиною Олени асоціюється з любовними почуттями, папуга – символ материнства Марії, в той час як каріатида зліва і фонтан – прямі алегорії плодючості.

Завдяки яскравості колориту і невимушеній природності фігур цей твір вважається одним із шедеврів Рубенса. Троянди, написані м’якими і легкими мазками, безсумнівно, є символом кохання. Починаючи з епохи античності троянда була священною квіткою Венери. Існувала легенда, що її пелюстки були білими, поки одного разу богиня в гонитві за своїм коханим Адонісом не поранила пальці об шипи троянди і не забарвила її своєю кров’ю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Автопортрет з Оленою Фоурмен і сином – Пітер Рубенс.