Автопортрет з сером Эндимионом Портером – Ентоні Ван Дейк

Автопортрет з сером Эндимионом Портером   Ентоні Ван Дейк

Творчість Ван Дейка, прихильника фламандського реалізму, визначило розвиток згаданої школи живопису другої половини XVII століття у напрямку світськості. Художник виняткового обдарування і таланту створив образи, що характеризують цілу епоху. Розроблені живописцем типи аристократичного та інтелектуального портрета вплинули на подальшу європейську портретну живопис.

На полотні художник протиставляє себе Эндимиону Портеру, має просте буржуазне походження, але отриманя пошани і високих дворянських титулів. Щоб продемонструвати красиву форму голови, тонкі риси обличчя, невимушену витончену позу, живописець вигідно зобразив себе в трехчетвертном повороті.

Королівський постельничий ж виглядає простакувато, на його обличчі немає ознак вродженого благородства. Про те, що зображені на портреті чоловіка – приятелі, можна судити по положенню їх лівих рук, символічно лежать на камені. Однак пензель художника при цьому одягнена в шкіряну рукавичку, хоча помітна біля лацкана плаща його права рука гола. Можливо, це натяк на характер дружби героїв.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Автопортрет з сером Эндимионом Портером – Ентоні Ван Дейк.