Автопортрет – Жак Луї Давид

Автопортрет   Жак Луї Давид

Автопортрет французького художника Жака Луї Давида. Розмір портрета 64 x 53 см, полотно, олія. Величезний вплив на розвиток французького мистецтва надав Жак Луї Давид – основоположник революційного класицизму. Це був художник великих ідейних устремлінь, яскравих творчих завоювань, блискучий організатор мистецького життя країни того часу.

Виходець із буржуазного середовища, Давид належав до числа активних учасників революції. Він був членом Конвенту, іншому Робесп’єра, голосував за страту короля. Його діяльність почалася до революції. Цілеспрямований, енергійний, вольовий, Давид тричі виставляв на конкурс свої роботи і все ж домігся академічної премії для поїздки в Італію.

Ранні твори Давида виконані в традиціях академічної школи. Під впливом класичних зразків мистецтва античності і Відродження, під керівництвом Вьена, одного із затятих прихильників античності і “суворого стилю”, творче обличчя Давида різко змінюється. Жак Луї Давид відмовляється від міфологічних тим і звертається до давньоримської історії.

З іншого боку, велике місце в його творчості займає портрет. У своїх історичних картинах, створених до революції, Давид прославляв героїв, які жертвують особистим благом в ім’я громадського обов’язку. Таким чином, Жак Луї Давид закликав до подвигу, до самозречення в ім’я вітчизни, до мужності і доблесті, ідеал яких бачив в античності.

Герої Давида – безстрашні стоїки. Вони не здригнуться перед обличчям смерті. Виразні і два автопортрети художника, створені в період злету політичної кар’єри. Обидва автопортрета стали зразками класицистичного портрета другої половини 18 століття, в якому розкриваються не тільки людські якості, але і громадянська діяльність.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)