Баба-яга в ступі – Іван Білібін

Баба яга в ступі   Іван Білібін

Багато знають Івана Яковича Білібіна саме за його ілюстраціях до російських казок. Однією з таких відомих ілюстрацій є його “Баба-яга” до казки “Василина прекрасна”.

На малюнку ми бачимо, що летить в ступі Бабу-ягу. В одній руці у неї пестр для помела зерна, а в іншій помело, їм підмітаю в печі, перед тим як пекти хліб. Вона розмахує ними, надаючи ступі велику швидкість. Це видно з розпатланим волоссям. Обличчя Баби-яги дуже зле, довгі руки, а весь її образ наводить страх. Вона сидить у своєму, так званій літаку, підібгавши ноги. Її зелений сарафан вибивається із ступи, а рукава рожевої сорочки закатані вище ліктів, чому руки здаються ще довшим. Навколо неї темний ліс.

Всі дерева просто в’януть від нестачі сонячного світла, а на землі, від присутності Баби-яги з’являються гриби-поганки. Це просто ідеальне місце для житла. Цілком реально, що прямує бабуся в свою хатинку на курячих ніжках.

Кольори автор підібрав відповідні. В основному переважає зелений колір різних відтінків. І хоча картина казкова, але, тим не менш присутній похмурість, темрява і страх. Вид Баби-яги наводить страх і неприємні відчуття. Тим самим автор показує, що вона є негативним персонажем.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)