Бачення Іоанна Богослова на Патмосі – Корреджо (Антоніо Алегрі)

Бачення Іоанна Богослова на Патмосі   Корреджо (Антоніо Алегрі)

У цій грандіозній фресці втілилися дві стилістичні особливості творчості Корреджо. З одного боку, вона виконана в монументальному стилі, характерному для Високого Відродження. З іншого – в ній вже відчувається маньеристские риси, що виявилися в витончено-реалістичному зображення фігур і прагненні динамизировать композицію.

Сцену слід інтерпретувати як бачення, колишнє Іоанну Богослову на острові Патмос, де він перебував у вигнанні. Це бачення він описав в Апокаліпсисі. По боках купольної композиції зображені чотири євангеліста: Лука, Матвій, Марк і Іоанн. Поруч з кожним з них – один з батьків Церкви. Над барабаном, прикрашеним рослинними мотивами і повторюваними символами євангелістів, глядач може бачити фігури апостолів.

Серед них є і Іоанн Богослов. Але, на відміну від інших апостолів, він зображений не сидить на хмарах, а як би виглядивающим з-за карниза. Так художник підкреслює, що Іван є тут спостерігачем, а не учасником. Дивного ефекту розширення простору вдалося Корреджо домогтися в центральній частині купола – завдяки золотому світінням, що оточує фігуру Христа. Здалеку цей золотий фон здається майже однотонним. Але, придивившись, можна розрізнити, що він складається з золотих голівок херувимів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Бачення Іоанна Богослова на Патмосі – Корреджо (Антоніо Алегрі).