Бачення після проповіді (Боротьба Якова з ангелом) – Поль Гоген

Бачення після проповіді (Боротьба Якова з ангелом)   Поль Гоген

“Бачення після церемонії” – полотно, олія. Картина французького художника Поля Гогена, написана в 1988 році. На даний момент експонується в Національній Галереї Шотландії, в Единбурзі. На полотні зображений біблійний сюжет, в якому Яків бореться з ангелом. Боротьба відбувається на другому плані, погляд глядача відбувається в першу чергу через зображення жінок, які повертаються після церковної церемонії. Картина була створена на Понт-Авеню, у Франції.

Спочатку Гоген приступив до написання ландшафту влітку, під відкритим небом, а пізніше був натхненний побожними релігійними жінками. Після цього художник вирішив, що варто писати полотна, присвячені релігійній тематиці. Використання кольорів, форм і ліній в “Бачення після церемонії” дійсно являло собою новий унікальний підхід до живопису. Натхненний належними йому японськими гравюрами від майстрів Хокусай і Хиросигэ, Гоген розробив ідею ненатуральних ландшафтів. Замість того щоб представити глядачеві натуральні кольори, художник пише картину в інтенсивних червоних, чорних і білих кольорах.

Гоген експериментує навіть з фігурами на полотні, спотворюючи форми, перебільшуючи персонажів і використовуючи лінії яскравих фарб, замість застосування м’яких градієнтних переходів, властивих художникам того часу. Кольори виглядають плоскими і статичними. Навряд чи в даному випадку можна говорити про глибину кольору. Гоген прагнув якомога далі відійти від загальноприйнятих ідей і натуральність кольору, прагнучи показати, яким він бачить світ. Дійсно, колір, техніка і стиль деяких картин Гогена були обумовлені його натхненням японськими гравюрами.

Прямо в центрі зображення знаходиться дерево, створюється враження, що у нього немає початку і немає кінця. Візуально стовбур дерева ділить композицію навпіл, розділяючи жінок і б’ється з ангелом Якова. Таке рішення в композиції також дозволило позначити основні предмети полотна. Вигин стовбура дерева в центрі збігається з формою голови самою виділяється монашки, за рахунок чого, безумовно, в першу чергу погляд падає саме на неї. А листя дерева спрямована чітко в ту сторону, де бореться Яків, за рахунок чого художник домігся акценту на цю область. Перспектива картини навмисно скошена.

Більше того, саме Еміль Бернард відзначив той факт, що японські гравюри справили величезний вплив на цю роботу Гогена. Очевидно, що коли

Порівняння “Бачення після церемонії” Гогена з японськими гравюрами може здатися надто очевидним після того, як Вінсент Ван-Гог на своїх полотнах копіює гравюри Хиросигэ, з діагонально розташованими деревами і буйством червоного кольору. Втім, посилаючись на ілюстровані альбоми Хокусаи “Манга”, Бернард був дуже оригінальний. Він зіставив борців Сумо з японських гравюр з битвою Якова і Ангела на картині Гогена. Ці ж особливості можна простежити в рисах осіб черниць. Сюжет показує нам історію з Біблії, в якій Яків бореться з Ангелом.

Гоген намагався використовувати техніку Бретона, який візуально “нахиляв” простір назустріч глядачеві. Жінки одягнені в різні білі головні убори, і створюється враження, що вони є єдиними, хто бачить те, що відбувається на картині. Кілька кольорів на картині превалюють над іншими – це червоні, чорні та білі відтінки. Таким чином художник демонструє нам похмурий характер цієї картини. Червоний колір на цьому полотні найбільше приваблює око глядача, він символізує агресію, сутичку, що відбувається на цій картині.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Бачення після проповіді (Боротьба Якова з ангелом) – Поль Гоген.