Бачення св. Антоніо Богоматері з Немовлям – Алонсо Кано

Бачення св. Антоніо Богоматері з Немовлям   Алонсо Кано

Алонсо Кано, іспанський живописець, скульптор, архітектор, художник, навчався живопису в Севільї в майстерні Ф. Пачеко, а скульптурі – в майстерні X. Мартінеса Монтаньеса. У 1637 після дуелі з одним з севильских художників Кано втік в Мадрид. Там, користуючись підтримкою Веласкеса і заступництвом першого міністра двору Олівареса, Кано став вчителем малювання наслідного принца Бальтасара Карлоса, але в 1644, підозрюваний у вбивстві дружини, був змушений покинути Мадрид.

В 1651 Кано поїхав у рідну Гранаду, прийняв сан священика і згодом став головним майстром собору. Незадовго до смерті він виконав один з найоригінальніших архітектурних проектів в Іспанії XVII ст. – головний фасад собору в Гранаді. Живопис Кано вважають менш самостійної областю його творчості, ніж архітектуру і скульптуру, проте її спокійний, стримано ліричний характер, відсутність напруженою драматичності і м’яка пластичність форм, вишукано-природний колорит приваблюють глядача.

Протягом усього творчого шляху Кано шукав ідеал піднесеної жіночої краси, який втілював у образі Богоматері, надаючи йому особливі риси, характер. В “Баченні св. Антоніо Богоматері з Немовлям” Марія з’явилася в образі владної Небесної Цариці. Інші відомі твори: “Богоматір з Немовлям”. 1630-1640. Прадо, Мадрид; “Не чіпай мене”. 1648. Музей образотворчих мистецтв, Будапешт.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)