Байка – Густав Клімт

Байка   Густав Клімт

Австрійський живописець Густав Клімт вважається одним з перше, хто прославив і “впровадив” стиль модерн в австрійську живопис. Незважаючи на сухість листи і своєрідність, Клімту приписують особливу ставлення до жіночого тіла і всьому, що пов’язане з жіночою еротикою.

Так, картина “Байка”, здавалося б, абсолютно шкідливий твір, що було створено автором у віці 21 року, але вже мало прихований підтекст. Тепле і заколисуюче назва припускає такий же сюжет. Так, тут є герої – представники класичного оповідання: відгодовані пишні лелеки, дрімучий сплячий лев, скуйовджений лис з колбою, мишача дрібнота на тонких гілках. Таке зібрання може ілюструвати будь-яку байку Езопа або навіть Івана Крилова.

Однак образ юної жінки збиває з пантелику і полонить погляд і помисли, відводячи глядача далеко від задуму картини. “Байка” або “Казка” написана Густавом Климтом в період, коли його полотна ще дихали класичною школою живопису. Тому в ній живі і фарби, і тепло, і ступінь контрасту, така близька караваджинской манері письма.

Латунно – бистровие відтінки упереміш з медовою палітрою наділили картину емоціями, характерними для барокових сюжетів. Ніхто не міг подумати, що “золотий” період автора буде далекий від “Байки”. Про що хотів розповісти Клімт у своїй картині? Вона являє собою зібрання персонажів з різних казок, конкретики немає. Однак дівчина, бути може, і є сама байка – казка, як її уособлення? Такий прийом часто використовують баснописци в комічних творах.

Байка-жінка Густава хороша собою і не висміює вад. Прозоре напівоголене тіло натякає на оголені і не приховані людські пороки, висмеиваемие в літературі. Сувій паперу в її долоні вже списаний, але текст захований і не прочитаний. Але скоро, ось-ось, букви зіллються в стрункі куплети, і письменник опублікує свою казку. Картина “Байка” лаконічна і казкова, незвичайна набором персонажів і лише автору зрозумілими акцентами. Її можна читати так само як будь-який текст, вловлювати натяк, домислювати і милуватися живописом Клімта, ще зрозумілого, ще молодого, але вже знаменитого.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Байка – Густав Клімт.