Балерина Марі-Мадлен Гюймар – Жан Оноре Фрагонар

Балерина Марі Мадлен Гюймар   Жан Оноре Фрагонар

Картина французького живописця Жана Оноре Фрагонара “Балерина Марі-Мадлен Гюймар”. Розмір картини 82 x 65 см, полотно, олія. Французька балерина Марі-Мадлен Гюймар народилася 27 грудня 1743 року в Парижі. У віці дванадцяти років Гюймар була зарахована в кордебалет трупи театру “Комеді Франсез”. Через три роки Гюймар стала виступати в знаменитому театрі Опера. Цей театр вважався “прихильником” застарілих балетних канонів, проте саме в ньому танцівницю чекав перший великий успіх. Гюймар здобула славу легкістю, безпосередністю і уявною простотою виконання танців у балетних виставах.

З середини 1760-х років стала визнаною Гюймар “зіркою” французького балету: вона виконувала головні партії в операх-балетах “Римські і грецькі свята”, “Нинетта при дворі”, “Кастор і Поллукс”, “Примхи Галатеї”. Реформатор французького балету Жан Новерр поставив з Гюймар в 1763 році балет “Медея і Ясон”, який користувався великим успіхом у паризької публіки. Танцівниці особливим чином протегував герцог де Субиз і багато інші представники європейської знаті.

У Марі-Мадлен Гюймар була репутація фатальний куртизанки, її зв’язку засуджувалися громадськістю, що, однак, не завадило публіці захоплюватися сценічними талантами Гюймар. Марі-Мадлен була дружна з багатьма діячами мистецтва, що жили тоді в Парижі. Зі знаменитим художником Жаном Оноре Фрагонаром балерину пов’язували теплі відносини; пензля живописця належать кілька відомих портретів Гюймар. Померла балерина Марі-Мадлен Гюймар 4 травня 1816 року в Парижі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Балерина Марі-Мадлен Гюймар – Жан Оноре Фрагонар.