Балетна вбиральня. Сніжинки – Зінаїда Серебрякова

Балетна вбиральня. Сніжинки   Зінаїда Серебрякова

Характерно, що художниця не писала сцени балетного дійства, як іноді Е. Дега або К. А. Сомів, моменти розучування танцю і окремих па, як Дега, мізансцени з фігурами стоять або сидять балерин у пачках, як той же Дега. Її картини присвячені життю примірочних і балетних вбиралень у відносно спокійні хвилини, що передують спектаклю, коли актриси кордебалету вдягаються, гримуються, тихо перемовляючись, або повторюють “па”. Рідко вона зображує групи танцівниць у лаштунків, що чекають своєї черги виходу на сцену.

Її хвилює сама атмосфера виникнення свята, коли йде буденність, а молоденькі актриси внутрішньо і з допомогою костюму, гриму поступово перетворюються в сценічні образи лебедів, сніжинок, сильфид… Так з’явилися композиції, присвячені окремим вистав з участю балерин різних вікових груп: “В балетній вбиральні ” , “Балетна вбиральня. Сніжинки ” , “Сніжинки ” , “В балетній вбиральні ” , “Балетна вбиральня ” , “Дівчатка-сильфіди ” .

Лише одного разу було зображено напівпорожнє простір гримерці – “В балетній вбиральні” . У картинах відсутній зав’язка; вони побудовані на гармонії кольору і юної пластики балерин. При близькості Дега і Серебрякової, з їх закоханістю у форму, мотив “блакитних танцівниць” дає можливість відчути відмінність двох майстрів. Французького імпресіоніста насамперед хвилює краса форм людських тіл і їх пластичне взаємодія в танці, а російську художницю з роду Бенуа – сама насичена, сугестивна атмосфера театрального спектаклю.

Серебрякова майстерно витягує всі можливості з улюблених масляних фарб і пастелі. Остання дозволяє їй “розігрувати” тонкі колірні гармонії, передавати “згущений” повітря театру – “Сніжинки ” . У роботах маслом вона зосереджується на пластичної краси досконалих форм юних балерин “). Як правило, свої замальовки художниця робила в театральних вбиралень у два дні балетних вистав в Академічному театрі опери і балету, а потім у майстерні працювала над композиціями, часто перевіряючи на собі пози своїх героїнь.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Балетна вбиральня. Сніжинки – Зінаїда Серебрякова.