Банкет офіцерів роти св. Адріана – Франс Халс

Банкет офіцерів роти св. Адріана   Франс Халс

“Банкет офіцерів роти св. Адріана”. Велике полотно вражає незвично світлим, трохи холоднуватим колоритом, він сповнений сріблястого денного світла і повітря. Ця проникає у всі куточки прозора, мерехтлива середовище породжує найтоншу мальовничу красу картини. Вона ж надає їй рідкісну життєву переконливість. Стоячи перед картиною, глядач насолоджується одночасно і природністю і особливою, як би самостійного, що не залежить від наших побутових асоціацій красою наповнює її сяйва. В цьому сяйві яскраво виділяються чорні костюми, біла піна комірів і манжет, яскраві смуги шарфів і прапорів.

Дуже незвичайна композиція картини. На передньому плані боком до глядача і спиною один до одного Хальс садить двох капітанів; в окаймленном їх шарфами просвіті видно третій капітан роти, що сидить з протилежного боку столу перед стравою з креветками. Від цих фігур в обидві сторони товпляться групи сидячих і стоячих стрільців, тоді як центр, зайнятий накритим столом, полегшений, звільнений ог фігур, але “заповнений” світлом і повітрям. Проблема передачі атмосфери в інтер’єрі згодом обіймала багатьох голландських живописців.

Хальс вирішує цю задачу більш інтуїтивно, ніж пізніші майстри, які раціоналістично точно розподіляють ефекти, вміло розраховують силу світла в тому або іншому приміщенні. Він захоплений і вражений, що відкрилася йому ніжною красою розсіяного денного світла.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Банкет офіцерів роти св. Адріана – Франс Халс.