Бар у Фолі-Бержер – Едуард Мане

Бар у Фолі Бержер   Едуард Мане

Картина Едуарда Мане “Бар у Фолі-Бержер”, написана в 18 році є однією з найбільш відомих робіт майстра і найвідомішим твором живописного мистецтва. Бар, зображені на картині знаходився на першому поверсі одного з найвідоміших вар’єте Парижа кінця 19 століття. Мане дуже любив бути там, шик і блиск нічного життя завжди приваблював його, там він і написав цей шедевр.

Начерки та ескізи майбутньої картини Мане робив прямо в барі, попросивши свого друга і барменшу позувати йому. Початковий задум картини – бесіду відвідувача і бармена Мане згодом змінив: залишилася тільки задумлива барменша.

Картина дуже символічна і промовиста. Висить за стійкою дзеркало неправильно відображає жінку-бармена, немов намагається показати її минуле. Задумливий і відчужений вигляд барменші і те, що вона абсолютно байдужа до гостей теж додає загадковості у твір.

Різко контрастують між собою веселий натовп гостей і самотня дівчина за стійкою бару. Гості – богемне товариство художників і естетів зображена в лівій частині картини. Цим людям художник надав зарозумілість, бажання виставитися – багато пороки суспільства, в якому обертався художник.

Однією з особливістю цієї картини Едуарда Мане є майстерна гра чорного кольору, чого дуже важко досягти. Безліч прихованих символів, глибокий сенс зображеного дії відрізняють цей твір художника від багатьох інших.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)