Баржі 2 – Вінсент Ван Гог

Баржі 2   Вінсент Ван Гог

Картина “Баржі 2” Вінсента Ван Гога є продовженням картини “Вугільні баржі”. Художника настільки вразила ця тема, що він вирішив написати подібну картину з дещо зміненою композицією. Картина має більше етюдний характер, написана жваво та емоційно.

Передній план представлений пришвартовані до берега баржами, завантажені вугіллям. Люди, вигружающие на візках вугілля, і баржі написані темними кольорами, практично одним силуетом, тільки злегка можна помітити тональні відмінності, в яких і стають видно людські фігури, лінії берега, наповнена візок.

На картині зображено ще більш пізній час, ніж у першому варіанті картини. Небо стало ще темніше, відтінки жовтого, оранжевого та зеленого кольорів стали більш насиченим. Бузковий колір перистих хмар придбав темні обриси. Місто, зображений на горизонті повністю покритий темрявою. Його силует контрастний, по відношенню до вогняного закатному неба. Відображення міста широкими темними мазками розпливається по річковий поверхні. З лівого боку видно набігаюча хвиля, виділена світлими дугоподібними рухами.

Дивлячись на техніку виконання, швидкий живий мазок, виникає відчуття, що художник прагнув швидше зобразити на полотні, побачену їм картину, не втративши свіжих емоцій і настрою. Картина насичена драматизмом, про який говорить захід минає дня, ці люди, які не знають відпочинку і безпосередньо сам колорит твору, просочений контрастними поєднаннями кольорів, викликають тривожний настрій.

Якщо в картині “Вугільні баржі” ще помітно милування художника пейзажем, то тут він вже не милується пейзажем, а використовує його як драматичний фон, для того, щоб підкреслити важку працю простого народу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)