Батьківське прокляття – Жан-Батист Мрій

Батьківське прокляття   Жан Батист Мрій

В історію мистецтва Жан-Батист Мрій увійшов як глава сентиментально-морализирующего напряму у французькій живопису другої половини XVIII ст. Твори художника завжди нравоучительни. Вони заслужили похвалу Дідро і користувалися популярністю грандіозної.

Росіяни подорожують меценати замовляли художнику свої портрети, охоче купували його твори. Жан-Батист Мрій народився в Турню, навчався живопису у Гран-дону, а потім у Паризькій Академії у Натуара. Кращі твори були створені художником в 1760-1780-х. При всій їх часом надмірно прямолінійною нравоучительности і сентиментальності вони відрізняються віртуозною майстерністю. Мрій блискуче будував свої композиції, колориту його творів завжди вишуканий, а увага до повсякденних і побутових деталей вражала глядача.

Талант художника у передачі освітлення, зображенні світло-повітряного середовища іноді навіть порівнювали з неперевершеним мистецтвом Рембрандта. Однак при цьому завжди, як і в картині “Батьківське прокляття”, Жан-Батист Мрій трактував сюжет в дусі театральній мелодрами, сентиментальної поучительности. Він залишався вірним цим принципам навіть тоді, коли дух часу і смаки суспільства вимагали вже іншого. Інші відомі твори: “Дівчина, що оплакує мертву пташку”. 1765. Національна галерея Шотландії, Единбург; “Дівчина з листом”. 1764. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Батьківське прокляття – Жан-Батист Мрій.