Бахус, Церера і Купідон – Ханс фон Аахен

Бахус, Церера і Купідон   Ханс фон Аахен

Картина німецького художника Ганса фон Аахена “Бахус, Церера і Купідон”. Розмір картини 163 x 113 см, полотно, олія. На картині живописця оголене жіноче тіло однозначно представлено у якості предмета чуттєвого бажання. Картина володіє сильною еротичної енергетикою, художник зумів домогтися того, що кокетливий погляд богині родючості Церери недвозначно звернений до глядача. У Римі культ Бахус був запозичений від південно-італійських греків, разом з культом Деметри і Персефони.

У 496 році до нашої ери був побудований загальний храм для всіх трьох божеств і встановлено щорічне свято в березні місяці – Либералия. Тільки багато пізніше введено грецьке містичне служіння Бахусу, яке прийняло незабаром характер крайньої розпусти і аморальності.

Твори мистецтва більш ранні представляють Бахуса у вигляді чоловіка вже в зрілому віці, величної постави, з довгим волоссям і бородою, у довгому одязі, з пов’язкою на голові і чашею або пензлем винограду в руці. Пізніше мистецтво зображувало Бахуса юнаків, м’якого, ніжного статури, зовсім голого або прикритого оленячої шкуркою і в мисливських котурнах.

На голові у нього пов’язка і вінок, в руці тирс. Церера, у римській міфології богиня родючості; належить до найдавніших богів Риму. Її головна функція – охорона посіву у всі моменти його розвитку; тому прадавній культ її найтіснішим чином пов’язаний з культом ще більш давньої богині Tellus.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Бахус, Церера і Купідон – Ханс фон Аахен.