Бахус і Сильний – Ханс фон Аахен

Бахус і Сильний   Ханс фон Аахен

Картина німецького художника Ганса фон Аахена “Бахус і Сильний”. Розмір картини 55 x 44 см, масло, мідь. У своїй творчості художник Ханс фон Аахен набагато частіше звертався до міфологічної тематики, ніж до релігійної. Одним з таких творів міфологічного жанру є картина “Бахус і Сильний”.

За походженням силени, отождествленние грецькою міфологією з сатирами, пов’язані з лидийскими і фригийскими оповідями про Бахуса і були спочатку божествами річок, джерел і місць, багатих водою і багатою рослинністю, у протилежність сатирам – демонам гір і лісів. Близьке відношення силенов до водної стихії виражається, між іншим, в кінських атрибути їхньої зовнішності, так як кінь – звичайний символ в групі водних божеств грецької міфології.

У грецьких переказах про силенах відбилися обидві ці сторони демонічного характеру силенов, хоча внаслідок змішування і злиття з сатирами силенам приписали більше смішних і тварин чорт, ніж було в їх природі. У свиті Бахуса Сильний фігурує як п’яний його супутник; як такий, він зображується з лисою головою, товстим животом, волоссям на тілі, виразом сп’яніння на обличчі; він їде верхи на віслюку, підтримуваний сатирами. Силена зображали також змішувальним вино, або лежачим на хутрі, або сидить з флейтою або сирингою. Нерідко його оточують інші силени, які співають, або танцюють, або грають на кіфарі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)