Баян – Віктор Васнецов

Баян   Віктор Васнецов

В основі картини Васнецова “Баян” – один з билинних однойменних героїв. Він знаменитий тим, що був умілим сказителем. Крім того, цей герой згадується в “Слові о полку Ігоревім”. Васнецов ніяк не міг обійти стороною таку яскраву особистість, щоб не написати картину. Адже, як відомо, цей художник славиться роботами, присвяченими російською казок, билин.

У центрі картини – пагорб, на якому розташувалися з дороги втомлені воїни. Вони уважно слухають сліпого старого, що їм оповідає сказання. При цьому він грає на гуслях. Воїни дуже уважно і зосереджено його слухають. Розповідь Баяна їх буквально захопив своїм цікавим сюжетом. До того ж, старець вміє розповідати цікаво, що просто заслухаєшся. Деякі дружинники дивляться кудись у далечінь, представляючи героїв своєї Батьківщини, її минуле. Воїни буквально бачать їх наяву, так зосереджено вони дивляться і представляють героїчні вчинки таких самих воїнів, як вони самі.

У самому центрі цієї групи сидить князь. Його обличчя виглядає суворим. Він, як і всі інші, уважно слухає слова старого. Поруч з князем сидить син, який ще занадто молодий для битв, але слухає він не менш уважно. Його погляд також спрямований удалину. Напевно, він уявляє себе хоробрим воїном. Ніби він сам бере участь у боях за рідну землю, за її свободу і незалежність. За його спиною стоїть старий козак. Він слухає старця, підперши голову руками. Видно, він згадує часи своєї молодості, коли брав безпосередню участь у багатьох боях за Русь.

Навколо цих дійових осіб зображена руська земля. Простори її нескінченні. Видно молоді дерева, які роблять картину буквально “живий”. Вони ніби говорять про те, що життя весь час йде вперед, з’являються нові покоління. Художник зобразив над головами слухачів і оповідача сіре небо. Здається, що навіть воно слухає Баяна. Його довге волосся тріпає вітер. Від цього картина вийшла надзвичайно реалістичною.

Картина “Баян” просякнута любов’ю до російської землі, подякою воїнам за їх славні перемоги під час захисту своєї вітчизни від непрошених гостей.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Баян – Віктор Васнецов.