Базиліка Сакре-Кер і вулиця Сен-Рустик – Моріс Утрілло

Базиліка Сакре Кер і вулиця Сен Рустик   Моріс Утрілло

Базиліка Сакре-Кер – один з постійних “героїв” на полотнах Утрілло. Художник писав цю церква багато разів з різних точок в різний час року, але особливо любив зображати її взимку, щоб використовувати ефект снігового покриву.

На деяких його картинах базиліка лише вгадується, іноді вона домінує над усіма будівлями, а в даному випадку її величний купол здається невагомим і буквально ширяє в небі. Цей ефект був досягнутий за рахунок того, що художник не обвів купол помітним контуром, як оточуючі собор будинку. Картина написана приблизно в 1927 році, у самий розпал “кольорового періоду”.

Вулиця Сен-Рустик була названа на честь одного із священиків, які служили разом зі святим Діонісієм. Святий Рустик, як і святий Діонісій, прийняв мученицьку смерть на Священному пагорбі. Як і багато вулиці в цьому районі, вулиця Сен-Рустик була коли-то просто звивистою стежиною, що веде на вершину пагорба, де білий купол базиліки Сакре-Кер тепер возноситься не тільки над Монмартром, але і над усім Парижем. Ця церква щодо “молода” – її почали зводити тільки в 1876 році, після подій франко-прусської війни. Будівництво базиліки Сакре-Кер було завершено в 1914 році, а освячення відбулося лише в відбулося тільки в жовтні 1919 року.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Базиліка Сакре-Кер і вулиця Сен-Рустик – Моріс Утрілло.