Беллерофонт вирушає в похід проти Химери – Олександр Іванов

Беллерофонт вирушає в похід проти Химери   Олександр Іванов

Картина виконана на сюжет античної міфології.

Беллерофонт, син корінфського царя Главку, володар чарівного крилатого коня Пегаса, здійснив безліч подвигів. Одного разу по волі лікійського правителя Иоабата він відправився в переможний похід проти трехликого чудовиська Химери.

Робота була запропонована Іванову як свого роду перевірка після явної удачі – картини “Йосип, що тлумачить сни укладеним з ним у в’язниці виночерпию і хлебодару”. Як здавалося деяким членам Товариства заохочення художників, за рахунок коштів якого Іванов повинен був їхати за кордон, такий молодий і недосвідчений живописець не міг створити настільки зріле твір.

Тому було вирішено повторно випробувати художника і доручити йому нову програму на міфологічну тему.

У листі своєму другові сам Іванов писав, що картина “була прийнята з незадоволенням: казали, що вона зовсім не перевершує “Йосипа в темниці” і що їм [членам Товариства заохочення художників] образливо, що я не слухаю їх рад в міркуванні композиції.

Одним словом, згадана картинка трохи не похитнула відправлення моє в чужі краї”. Проте поїздка художника все ж відбулася, і вже на наступний рік після написання картини художник виїхав в Італію, звідки він повернувся лише через двадцять вісім років.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Беллерофонт вирушає в похід проти Химери – Олександр Іванов.