Бенкет богів – Джованні Белліні

Бенкет богів   Джованні Белліні

Джованні Белліні – великий італійський художник. Створив безліч картин, які в даний час належать самим великим музеям світу. Одна з його робіт є найбільш відомою. Цією картиною досі захоплюються і пов’язують з нею безліч загадок і таємниць. Картина носить назву “Бенкет Богів ” і належить до останнього періоду творчості художника, коли той звернувся до міфологічних тем.

Розмір картини: 170 x 188 див. В даний час зберігається в галереї National Gallery of Art, США, Вашингтон. Ця картина знайома ще й тим, що, на думку істориків-мистецтвознавців, є першою картиною венеціанської школи на міфологічну тему.

Є таке припущення, що писати цю картину Джованні Белліні допомагав інший відомий художник Тіціан, зокрема, саме він написав центральний пейзаж і пейзаж у лівій частині картини. Тіциан працював над полотном вже після смерті Белліні. Він змінив ландшафт і додав гори за фігурами групи Богів. Зроблено це було для того, щоб картина гармонійно поєдналась з іншою картиною в тому ж приміщенні – “Вакханалія”.

Картина була написана спеціально для феррарской резиденції Альфонсо Д’есте. Крім того, що над картиною працювали одразу два митця, щоб полотно вийшло максимально правдоподібним і відповідним античних міфів, участь у створенні брав фахівець з античності Маріо Эквикола, а також якась Ізабелла Д’есте, яка була сестрою замовника.

Сюжет картини висвітлює одну з античних поем автора Овідія, яка носить назву “Фасти”. Поема розповідає про те, що Бог родючості Пріап спробував спокусити німфу Лотос, поки та спала, проте осел Сильний раптом несподівано закричав і перешкодив планам Приапа. На картині художник зобразив відразу цілий сонм Богів: Юпітер з орлом, Посейдон з Кибелой і Церери, Гермес на бочці, Вакх з вінком.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)