Берег моря. Штиль – Іван Айвазовський

Берег моря. Штиль   Іван Айвазовський

Творчість Івана Айвазовського тісно пов’язане з морською стихією. Практично на всіх його полотнах зображено море. Є у нього і земні пейзажі, але художник відомий у світі саме як пейзажист-мариніст. Айвазовський любив зображати море в різних станах – у бурі, у штормі, в повному штилі, а також аварії, загибель людей у морській безодні і врятувалися після бурі людей. І ніхто не знає, в який момент море для людини може бути безпечно.

На картині “Штиль” якраз зображений безпечний момент. Море в стані повного штилю, а на його березі відпочиває сім’я. Небезпеки не передвіщається, так як недалеко від берега купається в морі дитина. Але в морі завжди на горизонті може з’явитися хоча б човен. І на цьому полотні можна побачити невеликий бриг. Сонце вже зайшло за обрій і в такий прохолоді дуже приємно купатися, поки море ще тепле і спокійне.

Художник пропорційно все розташував на полотні, але все ж небо займає трохи більше місця. Предзакатное небо, і море спокійне. В ньому можна побачити і рожеві, і білі, і сині відтінки, які відображаються на морській гладіні.

Досі залишається загадкою, як Айвазовський так реалістично і природно передавав фарбами воду. При найближчому розгляді картини, виникає відчуття, що вода написана всіма кольорами веселки, і вона зараз хлине з поверхні полотна. Айвазовський, звичайно не єдиний мариніст, але таких геніїв як він ще немає. Багато художники хочуть досягти його рівня, але поки що це нікому не вдалося.

В Євпаторії існує музей, в якому зберігаються тільки картини Айвазовського. А їх залишилося нам у спадок чимала кількість.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Берег моря. Штиль – Іван Айвазовський.