Берег моря зі скелею – Архип Куїнджі

Берег моря зі скелею   Архип Куїнджі

Архип Іванович Куїнджі творив у жанрі пейзажу, невпинно створюючи нові форми і види зображення. Пейзажна робота “Берег моря зі скелею” створювався не один рік. В даний час картина знаходиться в Кіровському обласному художньому музеї ім. В. М. і А. М. Васнецових.

Для написання “Берега моря зі скелею” використовувались олійні фарби, а замість полотна папір на картоні. Картина яскрава, тепла, світла. Для полотна характерне відчуття безтурботності, умиротворення, тихої радості. Простір неба і моря утворює собою складну красиву колірну розтяжку блакитних відтінків.

В приємних пастельних тонах виписані гори на далекому плані. Для їх створення використані такі ніжні відтінки і кольори, як ліловий, бузково-рожевий, складносурядні блакитні фарби. В основному, дальній план з зображенням гір холодний, суворий і красивий у своїх “прохолодних” відтінках.

Передня частина пейзажу більш тепла і насичена райдужними відблисками. Передня частина полотна нагадує колористичний калейдоскоп. Берег моря немов переливається різними кольорами зеленого, смарагдового, перлового. Все це утворює цікавий, нагадує импрессионистическую живопис, візерунок узбережжя.

Скелястий берег точно обрамляє море, зігріваючи і огортаючи його своїм нагрітим сонцем, теплим диханням. Пейзаж живий, у нього є свій характер, своє обличчя, сонячне, привітне, з доброю, щирою посмішкою.

“Берег моря зі скелею” – пейзаж, який звучить, пейзаж, який наповнений повітрям, легкістю буття. Промені світла роблять навколишній повітря чистим, прозорим. Сонце як таке не промальовано, але відчувається в строкатості і переливах відтінків, яскравості і насиченості кольорів, кришталевій чистоті масляних фарб, плавності, бархатистості ліній, м’якості штриха.

На картині зображена тільки частина скелі. Скеля щільно освітлена сонцем, крута, стрімчаста, що посилено різкими світло-тіньовими контрастами. Зображення скелі графічно і за кольором “випадає” з загального приглушено-пастельного м’якого колориту. Скеля точно не з цієї картини, вона вибивається з загального фону своєю незламністю, непрозорістю, щільністю нанесення фарб, різко окресленими формами, грубими, гострими, агресивними.

Зображення берега і скелі виконано протиріччя, контрасту кольору і форми. Зображення скелі засмучує гармонію пейзажу, вносить в нього елемент уразливості і хаосу, надаючи полотну живе звучання справжніх фарб, теплих відтінків, сонячних літніх днів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Берег моря зі скелею – Архип Куїнджі.