Берег річки – Жорж Сера

Берег річки   Жорж Сера

Жорж Сера написав цей полотно у Франції. Стиль полотна – це імпресіонізм. Сера один із художників, який обожнював природу, що можна побачити в його роботах. Він малював багато пейзажів, просте життя людей, тварин. Його полотна сповнені легкістю і світлом.

Ще однією особливістю Жоржа Сера було, те, що деякі свої роботи він малював не на полотнах, а на дерев’яних дощечках. Але і це не все вміння художника. Сера шукав і мріяв створити свій індивідуальний стиль і це йому вдалося. Він став малювати за допомогою передачі кольору точками. Даний стиль він назвав пуантилізм. Окремо стоять кольорові точки, грали кожна свою роль, але не були видні при загальному огляді.

Берег річки виконаний у Франції в техніці темпера. Картина написана мазками, які лягають один на інший. Художник завжди говорив, що квітами можна управляти. І це йому вдавалося, Сера вміло передав світлові ефекти, грамотно поєднував кольору, що дає картині неповторний колорит. Хоча полотно і виконано мазками, але все одно воно виглядає реалістично. Художник зміг зобразити водну гладь, і відбиваються в ній тіні і сонячні відблиски дуже натурально.

Невеликі хвилі створюються легким вітерцем, що стоять дерев на березі. Біло-блакитний колір небосхилу говорить нам про хмарах на небі, але вони були в той день незначними і не заважали сонця переливатися відблисками у воді. Жовто-зелені дерева говорять нам про наближення осені. Яскраві і соковиті тони на воді точно пояснюють те, що день, коли художник створював це полотно, був дуже сонячним. На картині зображена річка Сена.

Ще однією особливістю даного художника було, те, що він писав тільки те, що бачив, зазначаючи всі деталі з особливою ретельністю. Творчість Сера зайняло менше десяти років його життя, але він залишив не мала художня спадщина після себе. Картина знаходиться на зберіганні в музеї Нью-Йорка. США.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)