Берег Середземного моря – Ісаак Левітан

Берег Середземного моря   Ісаак Левітан

Відомого і улюбленого багатьма художника Ісаака Ілліча Левітана знають за його прекрасним краєвидам. Він з надзвичайною чуттєвістю і любов’ю зображав одиноких берізок, квітучі галявини або берег річки Волга. І мало хто представляв у його картинах зображення моря. Але його картина “Берег Середземного моря” показує нам ще один талан автора. Виявляється, він був і чудовим маринистом.

На полотні видно берег моря, на який біжать одна за одною невеликі хвилі. Їх пінні гребінці як ніби грають з камінцями та мушлями на березі. То перекидають їх, то закопують в пісок, а то просто омивають водою. Самотньо літає чайка над водою. Здається, що якщо закрити очі і уявити весь цей вид, то можна буде навіть почути її крик.

Кольори картини спокійні. Хороша контрастність теплих і холодних тонів. Берег показаний коричневим кольором з сірими камінцями. Набігаючі хвилі мають зеленувато-жовтий відтінок. А лінія горизонту з’єднує море і небо в один блакитний тон. Полотно красиве і чарівне. Так і хочеться бути на березі цього моря, щоб хвилі пестили ноги, а у вухах чувся крик чайки і шум прибою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Берег Середземного моря – Ісаак Левітан.