Берег – Шарль Добіньї

Берег   Шарль Добіньї

Велич вічно мінливої природи стала предметом споглядання і роздумів, захоплення і смутку французького живописця-поета, барбизонца Шарля Добіньї. Художник присвятив усього себе вивченню, осягнення неповторних образів, що постійно змінюються, пейзажів, коли один і той же вид вранці виглядає зовсім інакше, ніж ввечері, і народжує інші настрій і думки.

Добіньї оселився в човні, в якій обладнав майстерню для зручності пересування та спостереження за природою та створення видів рідної Франції: розмитих доріг, романтичних узбереж, озер. Художник народився в Парижі, він вийшов з середовища ремісників, багато подорожував, був у Іспанії, копіював твори голландців в Луврі і заробляв на життя ілюстраціями до романів Е. Сю, О. Бальзака, В. Гюго. З 1843 він захопився пейзажем, працював у Барбизоне під Парижем.

У 1852 Добіньї познайомився з К. Коро і разом з ним писав пейзажі з натури в Оптево. Інші відомі твори: “Загата в Оптево”. 1855. Музей витончених мистецтв, Руан; “Береги Уази”. 1859. Музей витончених мистецтв, Бордо; “Село на березі Уази”. Ок. 1868. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва; “Захід сонця”. 1859. Музей Орсе, Париж.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)