Берег Вико – Олексій Боголюбов

Берег Вико   Олексій Боголюбов

Без всякого сумніву, Боголюбов – один з перших найталановитіших мариністів свого часу. З 1854 року, залишивши морську службу, Олексій Петрович Боголюбов протягом семи років подорожував по Європі. У Женеві користувався порадами знаменитого Калама; у Парижі працював у майстерні Изабэ; протягом двох років навчався у Андрія Ахенбаха. У 1855 році художник відправився в Італію.

У Венеції, де він не раз бував і згодом, Боголюбов наполегливо писав з натури, черпаючи натхнення з творів чудового Карпаччо, церковної скульптурної різьби по дереву, живопису майстрів італійського Відродження. Навесні 1855 року Боголюбов разом з товаришами по Академії їздив на етюди в Неаполь, Террачино, Палермо, Мессіну, Сорренто і через Капрі повернувся з ними в Рим. Результатом цієї подорожі стали картини “Римська ніч”, “Бурхливий вид про-ва Капрі”, “Вечір в Неаполі” “Вид Сорренто” та інші.

Роботи Боголюбова на натурі є пошуками власного стилю в мистецтві. Художник не намагався досконало точно відтворити фактуру предметного світу і тим самим переконати глядача в достовірності зображеного мотиву. Навпаки, він встановлював певну дистанцію між візуальної точністю сприйняття і мальовничим відтворенням, тим самим підкреслюючи багатство і насиченість фарб.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)