Береги Далмації – Іван Айвазовський

Береги Далмації   Іван Айвазовський

Айвазовський Іван Костянтинович був художником-мандрівником. Вся його життя з самого народження була пов’язана з морем. Він його дуже любив, що доводять його полотна. Де б він не бував, завжди повертався з начерками, ескізами, чернетками зображень моря. Він міг писати, як галасливі бурхливі хвилі розбивають вщент кораблі і підносять їх великий стихії, так і тихе спокійне море з сонячними заходами.

Моїм улюбленим твором є картина Айвазовського “Береги Далмації”. Найбільше мене вражає захід. Сонце вже майже зайшло за берега на протилежній стороні, але світ ще дуже яскраво освітлює небо і прокладає шлях для двох кораблів, повільно пливуть по воді. На березі дві жінки обійнявшись, попрямували, по всій видимості, в бік міста. Вони засмучені, можливо, проводили близької людини в далеке плавання. Маленький човник, пришвартована до берега, тихенько погойдується на маленьких хвилях.

Весь відкритий вигляд зображений у не ком туманенном світлі. Можливо, це предвечерняя морська серпанок переплітається з яскравими сонячними променями, створюючи вигляд загадковості і безкрайності. Такими творами можна милуватися довгий час, уявляючи себе на березі в тумані морського бризу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Береги Далмації – Іван Айвазовський.