Береги Сени, Порт-Віллі – Клод Моне

Береги Сени, Порт Віллі   Клод Моне

Проживаючи в Аржантеї, імпресіоніст Клод Моне написав безліч етюдів і картин. Він писав навколишню його природу і річку Сену, на берегах якої часто любив займатися творчістю.

На картині “Береги Сени, Порт-Віллі” ми бачимо пагорб на березі річки. Це явно вітряний день. Про це говорять рвані хмари на блакитному небі, неспокійна водна гладь і листя дерев, написана широкими мазками, розташованими в одному напрямку, передають порив вітру.

Хвилі на річці написані сіро-синіми і жовтими відтінками, які передають відображення берега. Сонце трохи проглядає крізь хмари, і зелень дерев має чітке світлотіньове рішення. Для даного пейзажу характерний светотональний контраст.

Картина є характерною для імпресіонізму. Окремі мазки чистих кольорів оптично змішуються в очах глядача, передаючи скороминущість зображуваного моменту. Мерехтливий мазок, часто використовується художниками імпресіоністами, передає рух повітряного простору. Дивлячись на неї відчуваєш і цей прохолодний повітря, і пориви вітру та крижану воду річки – все це говорить про те, що художник вміло передав стан природи у своєму творі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)