Береги Сени в Пон-де-Кліши навесні – Вінсент Ван Гог

Береги Сени в Пон де Кліши навесні   Вінсент Ван Гог

Це одна з пленерних робіт Вінсента Ван Гога, виконана у Парижі в 1887 році. Виїжджаючи на природу, художник не раз вибирав види Сени для пейзажу. Навесні берега річки ставали особливо мальовничими. Перша зелень і ніжні весняні квіти викликали захват і змушували митця творити.

На цій роботі Ван Гог також зобразив береги Сени, але в трохи незвичному форматі. Річка ледве видна крізь густі зарості чагарників і трав, якими покритий її берег. Ван Гог спеціально вибрав таку композицію, щоб показати вразило його весняне цвітіння, яке стало приводом для створення картини. Він ретельно виписує ніжно-зелене листя, які колишуться від легкого весняного вітру.

Вся верхня частина картини закрита ними, але при цьому не втрачається відчуття легкості, яке майстерно передав художник. Навіть масивний міст на дальньому плані виглядає майже непомітним і невагомим.

Відчуття весни передається і з допомогою колірної гамми, заснованої на поєднанні ніжних пастельних тонів. Гладь води відображає прозору блакить неба, а квіти на передньому плані переливаються ніжно-блакитними і ясно-рожевими відтінками. Все це передає захоплення автора від весняної природи, її ніжних відтінків, прохолоди і легкості.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)