Березень – Ісаак Левітан

Березень   Ісаак Левітан

На картині художника намальована весна, а судячи по назві твору, весна рання. Також на полотні зображена конячка, яку запрягли в сани, ще не почали танути замети і дорога брудна, на деревах ще немає навіть натяків на появи зелені. Здається, що зима не збирається відступати, проте на душі вже радісно і свіжо.

Дивлячись на цю картину, все кругом завмирає, зображення починає оживати. Здається, що кінь стоїть на одному місці і переминає копитами, легкий вітер, злегка розгойдує гілки дерев. Мені навіть на мить почулося, як з даху капав підталий сніг, і під ногами ще сніжок рипів. Якщо закрити очі і перейнятися атмосферою картини, то ледь уловимим запах хвойних дерев з лісу, запах коні і села.

Це твір, як би передає нам момент очікування, і ми домислюємо картину самі. Мені здалося, що кінь чекає свого господаря, шпаківня скоро повинні прилетіти шпаки, і найголовніше й радісне це очікування теплої і сонячної весни. Здається, що ось-ось з’явиться сонце і все в мить розтане. Ще, мені здалося, що на картині не вистачає зображення людини, хоча його присутність відчутно і видно за відчиненими, залишеної, запряженій коні і знятим віконниць.

Сніг зображений на картині білим кольором в основному, але деякі місця все-таки зображені темніше, для того, щоб передати що сніг тане. Безхмарне небо говорить про те нам, що скоро сніг розтане, а бруд висохне, і буде тепло і світло. Дуже багато присутній жовтий колір, напевно цим кольором художник намагався передати нам сонячне світло, хоча самого сонця на картині зображено, ми бачимо, що жовтим кольором зображені його промені. Мені дуже сподобалася картина цього автора. Вона передає настрій художника і створює в думках кожного дивиться, свою картину.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3.33 out of 5)