Березовий гай – Архип Куїнджі

Березовий гай   Архип Куїнджі

Картина притягує і захоплює своєю простотою, національною самобутністю. Сюжет композиції з перших хвилин стає рідним, по – домашньому затишним. Художник зобразив невелику зелену галявинку, залиту сонячним світлом. Галявину розсікає струмок, місцями вкрита ряскою. На одному з його берегів розташувалися сонні берізки, підсвічені сонцем і контрастують з темними обрисами лісу на задньому плані.

Картина зачаровує своєю легкістю, якоїсь декоративністю: тут майже немає деталей або акцентів. Все дуже легко. Увагу привертають лише кілька гілок берізок, які автор картини промальовує з великою любов’ю і реалістичністю.

Критики абсолютно вірно знаходять у композиції якийсь левитановский стиль: Куїнджі, створюючи “Березовий гай”, розраховує на уяву свого глядача, дає йому лише загальну композицію, деталі глядач додумає сам.

Слід зазначити також контрастність сполучень: білосніжні, омиті світлом березові стовбури відтінені темним, місцями майже чорним лісом, що зображено на дальньому плані.

Куиджи по праву вважається “художником світла”: полотно “Березовий гай” – найкращий тому доказ. Тонке поєднання світла і тіні, сонячні зайчики, що скачуть по стовбурах дерев і затемнена, восхищающая глибиною вода – все це передає привольность куточка гаї, променистість літнього дня.

Картину предварили численні начерки. Всі вони об’єднані наявністю берізок на темному тлі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)