Березовий гай – Ісаак Левітан

Березовий гай   Ісаак Левітан

Цю картину, художник почав малювати в 1885 році, а закінчив у 1889 році, коли був в Плесі на Волзі. Ця картина відображає, наскільки художник талановитий і розумний. Левітан славиться своїми краєвидами, а “Березовий гай” одна з моїх найулюбленіших картин.

Ми бачимо перед собою ліс, в якому ростуть берізки. Реалістично Левітан грає зі світлом, показуючи нам відблиски сонця і на землі і на вічках беріз. Колір підібраний, на мій погляд, дуже точно, дуже контрастно поєднуються яскраво зелені відтінки трави та на білих стовбурах беріз. Граючи з тінню, Левитану ніби вдається оживити свою картину. Ми закриваємо очі і чуємо щебетання птахів, відкривши очі, ми вже не перебуваємо в реальному світі, ми ніби одне ціле з картиною, і нам хочеться бігти по гаю, і голосно кричати, що б виплеснути негативну енергію.

На мою думку берізки радіють сонячному дню. Все навколо цвіте і пахне, і від картини, безсумнівно, віє теплом і радістю. Автор веде нас вглиб лісу з допомогою техніки свого листа. Від інших схожих картин, це полотно відрізняється своєю динамічністю, здається, що ще трохи, трохи і все закінчиться, дерева пожовкнуть, й настане осінь, і хочеться насолоджуватися кожним днем, не втрачати ні один деньок. Насолоджуватися кожним моментом. Левитану вдається зобразити световоздушную середу, все це йому вдається досягти завдяки його неповторною технікою письма, наприклад, в даному випадку, важливу роль зіграли багата палітра кольорів та накладені плями світла й тіні.

Кожна картина Левітана, пройнята любов’ю до своєї природи і батьківщини. Цю картину відрізняє від інших безпосередність і свіжість почуттів. Чехову дуже подобалося це твір, він говорив Левитану, що ця картина буде визнана і улюблена багатьма поколіннями.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Березовий гай – Ісаак Левітан.