Берлінське тондо – Мазаччо

Берлінське тондо   Мазаччо

Якщо не вважати документально підтвердженої панелі Пізанського поліптиху, до нас дійшло лише кілька картин, які з більшою або меншою ймовірністю приписують пензлю Мазаччо. Серед цих робіт – два профільних портрета молодої людини.

Один з них знаходиться в Національній голерее у Вашингтоні, а другий, “Портрет молодого чоловіка в червоному тюрбані”, ок. 1425-26 , зберігається в Музеї Ізабелли Стюарт Гарднер в Бостоні. У 1898 році ця робота привернула до себе увагу відомого в той час у Флоренції торговця творами мистецтва, який запропонував місіс Гарднер придбати цю картину.

Інша з приписуваних деякими дослідниками кисті Мазаччо робіт – це “Берлінське тондо” . “Тондо” у старовину називали картини круглого або овального формату, і в даному випадку мова йде про дерев’яному блюді діаметром 56 см із зображенням на лицьовій стороні страви сценою Різдва Христового.

На тильній стороні зображений янголятко, грає з маленькою собачкою. Такі страви часто подносились в подарунок тільки що разрешившимся від тягаря жінкам.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)