Бесіда Эшем-хаусі – Ванесса Белл

Бесіда Эшем хаусі   Ванесса Белл

Типово англійська бесіда в типово англійської обстановці. Зліва сидить брат художниці, Адріан. Навпроти нього розташувався в кріслі журналіст Леонард Вулф, чоловік Вірджинії, сестри Ванесси Белл. Праворуч – Клайв Белл. Точніше – тільки частина Клайва Белла. Эшем-хаус Леонард і Вірджинія Вулфи орендували як раз в тому самому 1912 році, коли була написана ця картина.

Власне, і одружилися вони лише в цьому році. Эшем-хаус перебував у мальовничій місцевості, в графстві Суссекс. Тут часто збиралася велика і галаслива компанія, а близькі друзі гостювали майже постійно, змінюючи один одного. Белл представляє нам “моментальний знімок” саме такої зустрічі у вузькому сімейно-дружньому колі. У 1911-12 роках художниця активно шукала свій власний стиль, рухаючись одночасно в двох напрямках. Першому властиві великі, ретельно “зафарбовані” ділянки рівного тону на полотні.

Другий напрям у живопису Белл цих років характеризується легким, швидким мазком, при якому форми, окреслені ‘темним контуром, здаються заштрихованними фломастером. “Бесіда Эшем-хаусі”, як легко може побачити читач, написана в другій манері. Тяга до спрощення, ставка на моменталъностъ позбавляє героїв осіб, але їх фігури та пози при цьому нітрохи не втрачають виразності. Колірна гама картини вирішена в помаранчевих, червоних і зелених тонах, настільки улюблених Ванессою Белл в цей період.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)