Бетті – Герхард Ріхтер

Бетті   Герхард Ріхтер

На картині “Бетті” Герхард Ріхтер зобразив молоду жінку, яка відвернулася від глядача, немов її покликали. Фігуру своєї дочки Бетті художник написав з фотографічною точністю. Модель сильно висунута вперед, як на портретному фотознімку.

Однак картину не можна назвати власне портретом, оскільки вона майже нічого не розкриває в образі портретованої. Ріхтер зобразив свою дочку отвернувшейся, її обличчя не видно. Зате він з усім ретельністю передав червоні, рожеві та білі тони її сукні і узорчатою жакета. Художник порушив всі загальноприйняті уявлення про художньому образі, створивши фотоподобную живопис, портрет, який буквально повертається спиною до всіх артистичним нормам.

Художник-фотореалист, тим не менше, зумів передати в картині відчуття чистоти і краси портретованої, її світлого волосся, виписаних майже з фотографічною точністю. Вражає майстерність художника, тонкість, смак, незвичайна простота прийомів живопису. Творчість Ріхтера, безперервно шукав нові шляхи і виразні засоби, надзвичайно різноманітно.

Порожня стіна, складова фон цієї картини, нагадує деякі з його численних абстракцій. Монохромні, густо і соковито замальовані полотна, пройняті гіркотою і розпачем, були відгуком художника на війну у В’єтнамі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)