Бібліотекар – Джузеппе Арчімбольдо

Бібліотекар   Джузеппе Арчімбольдо

Джузеппе Арчімбольдо – це новатор своєї епохи, який підняв завісу часу і заглянув у майбутнє, передувала появі сюрреалізму.

Становлення Арчімбольдо як художника пов’язано в тому числі з роботами Гауденцио Феррарі і Леонардо да Вінчі. Джузеппе Арчімбольдо жив і працював у XVI столітті в Італії, і перебував на службі у Габсбургів придворним художником. Донині публіка, мистецтвознавці та фахівці б’ються над незбагненними загадками його живопису. Всього 14 робіт майстра дійшло до наших днів. Як і в часи художника, всі роботи вражають глядачів своїми новаторськими задумами і химерними формами.

У 1565 році Джузеппе Арчімбольдо пише картину “Бібліотекар”. Глядач, дивлячись на це полотно, спочатку бачить стос книг, розкладених химерним чином. Але, поступово Ви розумієте, що це людина, яка просто розчинився у своїй роботі.

Вважається, що кожна професія залишає незгладимий відбиток на характері та зовнішності людини. Але цей чоловік не просто ввібрав в себе риси професії, але і став невід’ємною її частиною, частиною бібліотеки – книгами, за якими він стежив і доглядав. Можливо, книги різних форм і кольорів, з яких він складається, були їм прочитані і прийняті ним настільки, що вони його цілком поглинули.

Можна також припустити, що це просто портрет-карикатура, метаморфоза, який автор створював граючись. Але саме ці метаморфози в XX столітті дали життя таким напрямкам у мистецтві як сюрреалізм, символізм, авангардизм і багатьом іншим; дали джерело натхнення багатьом художникам, зокрема, Сальвадору Дали й Макса Ернста.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)