Бідна Ліза – Орест Кіпренський

Бідна Ліза   Орест Кіпренський

Дуже цікавий портрет Кіпренського. Написаний він за однойменної повісті Карамзіна. Також простежується чіткий зв’язок з життям самого живописця.

Художник був справжнім психологом, який створював чудові портрети жінок. Він зміг передати жіночу душу. Всі його героїні обов’язково про щось сумують, мріють. Вони самовіддано люблять, але при цьому повністю замкнуті в самих собі і ніколи не показують своїх почуттів.

Перед нами портрет, який Кіпренський написав у 1827 році. Багато побачили, що художник тут виявив себе великим майстром, чим сам Карамзін. Письменник зображує героїню сентиментально. У художника відчувається романтизм. У процесі роботи над цим полотном, Кіпренський згадував свою гаряче улюблену матір. Вся її життя виявилася розбитою, а любов сплюндровану.

Кіпренський бачив ті причини, які стали згубними для дівчини. Його мати стала невинною жертвою законів кріпосного часу. Ми бачимо дівчину, яка сумує і печалиться. Вона юна і миловидна. В очах її благання. Вона дивиться на того людини, розставання з яким їй належить. В руках вона тримає квітку червоного кольору, що символізує любов.

Кіпренський просто не міг по-іншому зобразити селянку. Її почуття ні для кого не мають значення. Її любов просто не має майбутнього. Виною всьому став нерівність соціального характеру, яке панує в світі. Кіпренський знав, що при створенні відомого літературного образу він докоряє суспільство в цій несправедливості.

Свої полотном він викликає сльози у душах тих, хто співчуває цій прекрасній дівчині. Публіка захоплено прийняла лише мальовничу силу цього портрета. Але до ідеї нерівності в суспільстві вона залишилася байдужою. Сучасники вважали за краще просто не помітити цю глибоку думку автора. Кіпренський гостро відчував це нерозуміння і розумів, що самотній.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)