Бій Добрині зі Змієм – Костянтин Васильєв

Бій Добрині зі Змієм   Костянтин Васильєв

Костянтин Олексійович Васильєв – відомий російський художник, який творив у різних жанрах. Народився він на півдні, в місті Майкопі, а дитинство, юність і зрілі роки його пройшли під Казанню, в невеликому селищі Василеві, де росли густі ліси, а спокійна річка Свияга вливалася в могутню Волгу. З дитинства у Костянтина Васильєва проявилася потяг до живопису. У віці 11 років він поступив в Московську середню художню школу-інтернат ім. В. І. Сурікова, де майбутній художник чудово впорався з конкурсною роботою.

Через деякий час Васильєв перевівся в Казанське художнє училище і закінчив цей навчальний заклад з відзнакою. По закінченні навчання художник отримав спеціальність “театральний декоратор”.

Для своєї дипломної роботи К. Васильєв виконав ескізи до драмі А. Н. Островського “Снігуронька”. У цих роботах художнику вдалося зібрати в єдине ціле сценічну відносність, стислість виразних засобів і поетичну реальність пейзажу.

Пізніше натхненний цією роботою Васильєв намалював картину “Гуси-лебеді” на тему відомої казки. Але художник не зупинився на досягнутому, він прагнув знань і прагнув до творчого досконалості.

Художник довго шукав власний стиль і напрямок у живописі. У пошуках натхнення він звертався до народної поетичної спадщини: билин, сагами, стародавніми переказами, казок, притч та інших творів фольклору. Результатом цих пошуків були прекрасні картини “Народження Дунаю”, “Вольга і Микула”, “Бій Добрині зі Змієм”, “Валькірія над убитою воїном”, “Горять, горять пожежі…”, “Зустріч біля вікна”, “Людина з філіном” і багато інших творів на дану тему.

Найвідомішою картиною, присвяченій народних сказань, є робота “Русь билинна”, дала назву цілому циклу живописних полотен. На картині К. Васильєв зобразив героя російських билин Іллю Муромця в різних життєвих ситуаціях: у справедливому гніві на князя Володимира, що звільняє в’язнів, з темниці, беруть меч у богатиря-велетня Святогора.

В подальшому художник написав ряд картин, що зображають героїв билин і всіх персонажів творів: Альошу Поповича, Добриню Микитовича, героїв новгородців: Садко, Василя Буслаєва, Микулу Селяниновича, Вольгу Святославича, і узагальнив в них образи руських витязів-героїв.

У картині “Бій Добрині зі змієм”, яка також входить в цикл “Русь билинна”, Васильєв зобразив Добриню Никитича, персонажа численних російських билин, вірного друга і соратника Іллі Муромця, Цей могутній російський воїн переміг підступного Змія Горинича, врятував полонених старих, дітей і жінок, орієнтованих Змієм в печері, а потім виручив з полону і княжну Забаву Путятишну.

Окреме місце у творчості К. Васильєва займають картини, піднімають тему моральної природи людини. Прикладом таких робіт є живописні твори “Біля воріт”, “Північний орел”, “Очікування”, “Північна легенда” і “Русалка”.

Як і багато художників, Костянтин Васильєв часто звертався до військової тематики. Ставши свідком наслідків Великої Вітчизняної війни, він присвятив цим подіям деякі свої роботи. Полотна К. Васильєва, виконані в батальном жанрі, продовжують в якомусь сенсі тему народних билин: “Маршал Радянського Союзу Р. К. Жуків”, “Парад 41-го”, “Туга за Батьківщиною”, “Прощання слов’янки”.

Пейзаж, як і інші жанри, займали важливе місце у творчості К. Васильєва. Природа особливо надихала його, тому він писав свої роботи найчастіше з натури, лише іноді відтворюючи картини по пам’яті, і намагався вільно імпровізувати. В такому дусі намальований пейзаж “Осінь” і деякі інші картини.

Життя К. Васильєва, на жаль, трагічно обірвалося дуже рано, і художник не встиг втілити свої творчі плани. Незважаючи на недовге життя, талановитий художник Костянтин Олексійович Васильєв після смерті залишив сотні живописних творів, які користуються успіхом у всьому світі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Бій Добрині зі Змієм – Костянтин Васильєв.