Бій в хиосськом проливе 24 червня 1770 року – Іван Айвазовський

Бій в хиосськом проливе 24 червня 1770 року   Іван Айвазовський

Картина Івана Айвазовського “Бій в хиосськом проливе 24 червня 1770 року” відображає події російсько-турецької війни 1768-1774 рр. 24 червня 1770 року ескадра російського флоту на чолі з графом А. с Орловим і адміралом Р. Спиридовим, виявила головні сили флоту Туреччини, що стоять на якорі неподалік від Чесменській бухті. Численні турецькі бойові кораблі були вкриті в протоці, щоб уникнути бою з російським флотом. Але бою їм уникнути не вдалося. Розпал морського бою представлений на картині Айвазовського.

Вітрильні кораблі російського та турецького флоту вишикувалися на лінійку. Збройовий дим від збройових залпів серпанком огортає суду. В центрі композиції картини зображений корабель Р. Спірідова “Св. Євстафій Плакида”, на який обрушуються ворожі удари. Але незважаючи на це адмірал Спиридов веде “Євстафія” прямо на флагманський турецький корабель “Реал-Мустафа”. Російські моряки готові до абордажной сутичці. За межами картини залишився трагічний фінал сутички. “Св. Євстафій Плакида” був підірваний, а після нього вибухнув і турецький “Реал-Мустафа”, після чого турецька ескадра почала відходити в Чесменскую бухту, де її заблокували російські кораблі. Дим від збройових снарядів заполоняє блакитне небо.

Айвазовський використовує низький горизонт в картині, що створює більше враження величі російських бойових кораблів. Вони ніби піднімаються над морським простором в небо. Море неспокійно через бойових снарядів. Картина написана так реалістично, що відчуваєш себе свідком тих подій, чуєш залпи військових судів, крики моряків. Завдяки Івану Айвазовському, згадуючи історію російсько-турецької війни, тепер в пам’яті буде виникати образ його величної картини.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Бій в хиосськом проливе 24 червня 1770 року – Іван Айвазовський.