Білий дім вночі – Вінсент Ван Гог

Білий дім вночі   Вінсент Ван Гог

В Овер Ван Гог приїжджає з надіями на одужання і нове життя. Це знаходить відображення в полотнах, виконаних у травні 1890 року.

У цей період художник нерідко пише пейзажі з будинками. Будинок був для Ван Гога символом тепла і захищеності, художник звертався до цього мотиву протягом усього творчого життя. Проте вже в червні 1890 року емоційне забарвлення полотен художника починає змінюватися, в ній з’являються важкі ноти похмурих передчуттів, які чергуються з моментами умиротворення.

Картина “Білий дім вночі”, написана в перший літній місяць після переїзду в Овер, сповнене суперечливих почуттів. Художник зображує будинок з білого каменю на тлі сутінкового неба, прикрашеного великою зіркою, написаної в типовій для Ван Гога манері. Автор вдало передав атмосферу маленького вечірнього містечка.

Спокійні лінії композиції, неквапливо йде по дорозі жінка, м’яке поєднання пастельних відтінків створюють настрій спокою, яке, можливо, намагався передати художник. Однак у манері виконання домінує застилость, що поєднується з невпевненістю і тривогою.

Відомо, що після другої світової війни картина вважалася загубленою. Лише в 1995 році вона була виставлена в Ермітажі на виставці творів мистецтва, захоплених Радянським союзом наприкінці війни.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Білий дім вночі – Вінсент Ван Гог.