Білий кінь – Джон Констебл

Білий кінь   Джон Констебл

Протягом усього творчого життя художника йшов процес осягнення конкретних пейзажних мотивів. Він пише і малює одні і ті ж місця в різний час дня і року, намагаючись вловити мінливість станів природи, поступово виробляючи свої підходи до пленерного живопису.

Зі скрупульозністю вченого художник вникає в особливості кліматичних і атмосферних явищ, досягаючи у цьому таких переконливих успіхів, що сам Фарадей присутній на його лекціях в Королівському суспільстві. Численні етюди хмар – то легенів, пронизаних сонцем, то свинцевих, повних дощу, – дозволяють художнику осягнути складні градації освітленості в природі, передати відчуття вібруючого руху вологого британського повітря. Констебл вважав світлоносність і яскравість сутністю пейзажу.

Важливу частину його композицій становило небо, є, за словами художника, музичним ключем, мірилом масштабу і органом почуттів у пейзажі. Цей інтерес до світла в природі призводить майстра до висвітлення і очищенню палітри, його живопис наповнюється найтоншими валерами: сріблясто-блакитними, оливковими, перлинно-сірим, тоді як червонувато-коричнева грунтовка, якою користувався художник, надає особливу глибину його палітрі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Білий кінь – Джон Констебл.