Більшовик – Борис Кустодієв

Більшовик   Борис Кустодієв

Кустодієв з перших днів революції активно включився своєю творчістю в ряди художників, що взяли Жовтень. Його полотна “Степан Разін”, “Більшовик”, “Свято II конгресу Комінтерну” і багато хто інші, написані в перші роки Радянської влади, сьогодні вважаються класикою.

А його знаменитий “Більшовик” за своєю героїчної піднесеності і прекрасною символіці неповторний і, мабуть, є одним з кращих пластичних втілень революції за всі минулі роки. “Більшовик” – картина, яка прикрашає сьогодні експозиції Третьяковської галереї. Одне з перших і, мабуть, найкращих полотен, які малюють нового господаря Русі – народ, свершивший Великий Жовтень. Композиція станом пейзажу як би продовжує “Лютий 17-го року”. Зима, сніг, сонце, сині тіні. Але наскільки змінилася якість руху в картині: замість стихійного пориву “Лютого” – карбований крок мільйонної натовпу, забила до відмови вулиці міста. На чолі народу, вище будинків і зоряних глав церков – робочий, несучий гігантський яскраво-червоний стяг.

Фігура гіганта як би виростає з гущі народу, його величезний крок, марш непереможний. Переможно звучать колера полотна: Важко повірити, якщо дивитися на репродукцію картини, що це полотно всього півтораметрової ширини: настільки монументальний і симфоничен ритм твору.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Більшовик – Борис Кустодієв.