Білуха. Туман – Борис Смирнов-Русецький

Білуха. Туман   Борис Смирнов Русецький

Життєвий шлях Бориса Олексійовича Смирнова-Русецького з самого початку був освячений зустріччю з Реріха в Москві в 1926 році, і з тих пір він вважав себе духовним учнем Миколи Костянтиновича, який дав йому тоді перші настанови. Вплив мистецтва Н. К. Реріха, його сміливих мистецьких ідей Борис Олексійович відчував на собі все життя. Як і Реріх, він любив працювати серіями: “Північ”, “Прозорість”, “Алтай”, “Осінні роздуми”…

Цикл “Алтай” – один з п’яти найбільш великих циклів Смирнова-Русецького, створювався протягом більш ніж 15 років, починаючи з часу першої поїздки на Алтай в 1968 році. Пізніше, на одній із зустрічей зі своєю ученицею З. П. Грибовій, Борис Олексійович сказав, що Алтай відразу увійшов у душу, він відчув його і працював легко і з захопленням.

“Цей цикл найбільш близький за духом до мистецтва Реріха індійського періоду, я присвятив його пам’яті Вчителя, який протягом усього мого шляху незмінно світил і надихав вогненним горінням своєї творчості”. У 1974 році Смирновим-Русецьким був написаний перший варіант “Білухи” одній з найвідоміших картин художника цього циклу. До теми “Білухи” цього символу Сходу, Смирнов-Русецький буде повертатися не раз. Адже саме з цією гірською країною були пов’язані легенди про Шамбалу, і вона несла якусь особливу містичну загадку, таємницю якої художнику завжди хотілося доторкнутися.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)