Біля дверей школи – Микола Богданов-Бєльський

Біля дверей школи   Микола Богданов Бєльський

“Біля дверей школи” – картина художника-передвижника Миколи Петровича Богданова-Бєльського, написана ним в 1897 році, нині прикрашає собою Державний Російський музей у Санкт-Петербурзі.

Вона належить до серії робіт художника, присвяченій народній школі С. А. Рачинського, в якій Богданову-Бєльському пощастило навчатися самому.

На цьому полотні Микола Петрович зобразив хлопчика в лахмітті, який не наважується вступити в клас, де сидять його однолітки. У цьому образі відбилося всі повагу простої людини перед знанням, яке часто йому було недоступне.

Картина для Миколи Петровича мала автобіографічний підтекст. Так само нерішуче на порозі сільської школи колись стояв і він сам, позашлюбний син бідної farmhand, невпевнений у тому, що його впустять, навіть якщо й помітять його присутність.

Пощастило хлопцеві? Напевно, так, прототипом героя послужив для автора картини він сам. Так Богданова-Бельського після сільської школи, де було помічено його обдарування, взяли в Імператорську Академію мистецтв. Тут він навчався тонкощам образотворчого мистецтва у самого В. Е. Рєпіна.

На цьому полотні відображена так само і віра самого художника, що таланти, які таяться в простому російському народі, незабаром будуть помічені людьми освіченими і небайдужими до його долі, такими як перший учитель – професор С. А. Рачинський.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Біля дверей школи – Микола Богданов-Бєльський.