Біля колодязя. Спекотний день – Мартірос Сарьян Сергійович

Біля колодязя. Спекотний день   Мартірос Сарьян Сергійович

Ранні твори Сарьяна об’єднані загальним назвою “Казки і сни”. Образотворчі засоби цих полотен видають у молодому Сарьяне схильність до новітніх течій живопису. Його дебют пройшов під знаком символізму, поширилося в ту пору в Європі і Росії. Сар’ян створив власний варіант цього напрямку. Природа на його картинах не чистий вимисел, а реальна середовище близьку його серцю Сходу, зокрема Вірменії.

Тут панує не стільки символистская концепція, скільки закладене в душі народно-поетичне, пантеїстичне і по-дитячому чисте сприйняття світу. Люди у Сарьяна немов ведуть розмову з природою – з горами, деревами, тваринами. Коріння такого діалогу йдуть у глибоку старовину і нагадують про казках, переказах і народних піснях. Атмосфера сарьяновских казок таємнича і поетична.

Бездоганний колористичний смак і внутрішня чистота надають їм особливу чарівність. У другому циклі “Казок і снів”, написаному в 1905-1908 роках темперою, Сарьян поглиблює свою натурфилософию. Природа і тут являє собою єдину сім’ю, але помітно і щось нове. Посилюючи контрастні поєднання синіх, абрикосових і зелених тонів, художник акцентує характернейшую межі рідного йому Сходу – сліпучий спекотний світло, немов випромінюючий зсередини полотен. Знайшовши дорогу до власного образотворчого мови, Сарьян впевнено рушив по ній.

Фантастичний сюжет, ядром якого стала ідея єдності природи, втілений в яскравому, барвистому колориті. Художник у своїй стихії. Все зображене немов горить під сліпучим спекотним сонцем. Подібних картин у Сарьяна було багато, але їх місцезнаходження невідоме.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Біля колодязя. Спекотний день – Мартірос Сарьян Сергійович.